EEK
EST
Ärijuhtimine
Turundus

Turundus, müük ja kommunikatsioon on iga ettevõtte enim väärtust loovate tegevuste tipus. Edukates ettevõtetes kuuluvad turundusjuhid kesksesse otsustajate ringi, rääkides aktiivselt kaasa ning suunates strateegilisi valikuid.

Just turunduse erialal õpid mõistma ja mõjutama inimkäitumist, kujundama sõnumeid, looma brände ning suunama ostuotsuseid.


Eriala on koostatud ja õpetamine toimub koostöös Turundajate Liidu ja Eesti Suhtekorraldajate Liiduga. Praktikutest lektorite pikaaegsed kogemused lisavad teoreetilistele teadmistele kohe tööturul rakendatavad oskused.

Sessioonõppe loengud leiavad tavapäraselt aset kolme nädala tagant neljapäevast pühapäevani. Õppida saab kas täismahus Tallinnas, Ülemiste City linnakus, või alustada õpinguid Tartus ning jätkata teisel ja kolmandal aastal pealinnas.

Rakenduskõrgharidus (BA)
Kestus:
3 aastat, sessioonõpe
Millal:
Neljapäevast pühapäevani
Kus:
Tallinn või Tartu
Õppekeel:
Eesti keel
Ainepunkte:
180 EAP
Valdkond:
Ärindus ja haldus
Avalduse esitamise tähtaeg:
15.09.2024
Õppemaks aastas:
5380 € (Tallinnas) / 5020 € (Tartus)
Karjääri-
võimalused
Tänu turunduse erialal omandatavatele laiapõhjalistele oskustele ja teadmistele saab lõpetanu töötada turundusjuhi, -spetsialisti, -strateegi või koordinaatorina. Samuti on lõpetajal kõik eeldused olemas, et luua ning olla väikeettevõtte või projektijuht.
Õppekava läbinud tudeng
 • mõistab ning oskab struktureerida turundusstrateegiaid erinevates kasvufaasides ettevõtetes
 • on omandanud edasiseks karjääriks erialased majandus- ja finantsteadmised ning praktilised oskused
 • on pädev juht, mentor ning koolitaja ka väljaspool turundusvaldkonda, omades eri organisatsioonide juhtimisstruktuuridest põhjalikku ülevaadet
Sessioonõpe

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor saad õppida töö kõrvalt ning täiskasvanud õppija vajaduste järgi arendatud IT-lahendused loovad selleks täiusliku keskkonna. Meie vilistlaste ja varem teistes kõrgkoolides õppinud tudengite tagasiside põhjal saame kinnitada, et meil on Eesti parim töö kõrvalt õppimist toetav õppekorraldus. Õpe toimub tavapäraselt iga kolme nädala tagant neljapäevast pühapäevani, millele lisandub iseseisev töö ning erialane praktika. 

Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool ning meie pidevalt arenev õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse.

Õppemeetodite valikul lähtume põhimõttest, et teoreetilised teadmised peavad saama ka praktikas läbi proovitud. Selleks kasutame interaktiivseid õppemeetodeid ning probleemi- ja projektipõhist õpet. Meie õppekorraldus annab võimaluse uurimistöid ja praktikaid päris tööga siduda, luues seeläbi lisaväärtust oma ettevõttele või tööandjale. 

Tallinnas ja Tartus

Turunduse eriala on võimalik õppida täismahus Tallinna õppekeskuses. Tartu õppekeskuses on võimalik kogu õppekava läbida, kui eriala valinuid on Tartus vähemalt 15. Muul juhul on võimalik Tartus läbida esimesel aastal alusõpe ning jätkata hiljem õpinguid pealinnas.

Õpe toimub mõlemas linnas sessioonõppena. Tartust saabunud üliõpilastel on võimalik leida soodne majutus Mainor kõrgkooli tudengite hostelis, mis asub Ülemiste rongipeatusest viie- ja Tallinna õppekeskusest kaheminutilise jalutustee kaugusel.

Akrediteeritud õppekava

Kõik meie õppekavad on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. London School of Economics esindaja poolt juhitud ekspertide komisjon tõi välja tugevustena õppe eluläheduse, õppekavade pideva arendamise, üliõpilaste ja kooli lähedase suhtluse ning tiheda koostöö tööandjatega.

Õpingute finantseerimine

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on võimalik kandideerida mitmetele erinevatele stipendiumidele ning vajaduspõhistele toetustele. Lisaks kasvab iga aastaga üliõpilaste arv, kelle kaugõpet rahastab tööandja. Kõrghariduse finantseerimine on töötajatele motiveeriv ja tihtilugu tööandjale odavam kui palgatõus või preemia.

Õppemaks

Õppemaksu saab tasuda kahel moel:

Makseid saab teha iga kuu 10. kuupäeval, üheksas osas septembrist kuni maini. Sel juhul on õppemaks aastas kokku 5380 € (Tallinnas) või 5020 € (Tartus), milles sisaldub õppeaasta alustamise tasu 400 €

Maksta on võimalik ka semestrite kaupa. Semestrimakse tehakse:

  Tallinnas
 • 10.09.2024 - 2460 €
 • 10.02.2025 - 2460 €
Kokku 4920 €, millele lisandub ühekordne õppeaasta alustamise tasu 400 €
  Tartus
 • 10.09.2024 - 2280 €
 • 10.02.2025 - 2280 €
Kokku 4560 €, millele lisandub ühekordne õppeaasta alustamise tasu 400 €

Vastuvõtu-
kriteeriumid
 • Keskharidus
 • Motivatsioonikiri, kirjeldamaks oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes
 • Vastuvõtuvestlus 
 • Õpimotivatsioon, koostöövalmidus ja ettevõtlik eluhoiak

Ülemiste City ettevõtete töötajatele, Telia Eesti AS ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor vilistlastele kehtib õppemaksu soodustus 10%.

Stipendiumide ja toetuste kohta leiad rohkem infot SIIT.
Vastuvõtuga seotud küsimused palume saata aadressile tallinn@eek.ee.
 
Õppekava
Ettevõtlusõppe moodul (30 EAP)
Alusõppe moodul (14 EAP)
Uurimistöö metoodika moodul (15 EAP)
Ärijuhtimise põhiõppe moodul (18 EAP)
Turunduse erialaõppe moodul (61 EAP)
Praktikate ja kirjalike tööde moodul (42 EAP)
Erialajuht
Aet Kull, MA
aet.kull@eek.ee
EEK
Kõrgkoolist
Tule õpi praktilisi erialasid Eesti suurimas erakõrgkoolis, mis asub innovatsiooni keskmes - Ülemiste City linnakus. Teeme tihedat koostööd kohalike ettevõtetega ning pakume haridust, mis on kvaliteetne ja alati uuenduslik.
left
TULI tänab EEK Mainori tiimi, et kuulutute TULI järelkasvu töögruppi ning annate olulise panuse tulevaste turundajate haridusse ning edusse.
Eesti rikkalik ettevõtlusmaastik vajab tasemel turundajaid!
Turundajate Liit / Estonian Marketing Association
EEK Mainorisse õppima asudes oli minu eesmärk tööalasest mugavustsoonist välja rabeleda, õppida midagi uut ning seeläbi areneda. Valisin EEK Mainori mind kõnetava ja mitmekesise õppekava ning paindliku õppekorralduse tõttu, mis oli täiskohaga töö ja pere kõrvalt õppimise korral minu jaoks äärmiselt oluline. Hindan tõesti väga EEK Mainori inspireerivatelt praktikutest õppejõududelt saadud teadmisi, mida mul oli juba õppimise käigus koheselt võimalik oma igapäevatöös rakendada. Tunnetasin täielikult kogu õpiprotsessi väärtust enda jaoks ja naudin edukalt uusi väljakutseid.
müügi- ja turundusjuht
Ettevõtluskõrgkooli Mainor teadmised ja kontaktid on ennast mitmekümne kordselt ära tasunud. Saadud teadmised olid aluseks nii magistrikraadi omandamiseks Oxfordis kui ka tõukeks, et jagada oma teadmisi nüüd Mainoris ka õppejõuna
Digistrateeg, Paytailor, CEO & Co-founder
Mulle meeldib EEK Mainor õppekava, paindlikkus, avatus uutele võimalustele ja tugi ettevõtluse arendamisel. Juba esimestest loengutest saadud teadmiseid on võimalik rakendada praktikumides või oma ettevõttes. Lisaks teoreetilistele teadmistele on võimalik õppida praktikute reaalsetest kogemustest erinevatest ärivaldkondades ning analüüsida ettevõtete tegevust. Ettevõtlust toetav õpikeskkond, mentorid ja rakenduslik kõrgharidus on alustalad, tänu millele olen saanud arendada oma ettevõtet teadlikumalt ja edukamalt.
asutaja ja juht
EEK turunduse eriala õppeprogramm on väga praktilise ja kasuliku sisuga, nii et ettevõtetel tasub hoida silmad lahti kooli tudengite või lõpetanud noorte spetsialistide tööle värbamisel. Santa Maria kogemuse põhjal saame öelda et ainuüksi tudengi lõputöö praktilised tulemused ja nende rakendamine võimaldavad tuua ettevõttele majanduslikku kasu.
ärijuht
right
Liitu uudiskirjaga ja saa esimesena teada tipplektoritega külalisloengutest, uutest mikrokraadidest, põnevatest sündmustest, kursustest ning kooli tegemistest. Saadame kirju harva ega koorma sinu postkasti liigselt.
left
right
Ülemiste City
Õpi innovatsiooni keskel ja laienda oma võrgustikku meie võimekas kogukonnas.
20 000
talenti aastaks 2025
2,3 miljardit
käivet aastal 2022
2000
residenti aastaks 2030
73
erinevat rahvust
Ootame sind energiast pulbitsevasse kogukonda, kus saad õppida, kasvada ja katsetada. Ülemiste City on rahvusvaheline linnak, mis on loodud selleks, et edendada talentide ja tehnoloogia kiiret arengut. Soovime toetada kõiki oma kogukonna liikmeid, inspireerida uute ärimudelite loomist ja luua tähendusrikkaid suhteid kogu eluks.
Teeme koostööd oma ala tippudega