EEK
EST

left Kõik lood

eek.ee
Tudengi praktika Korfu saarel
25.06.2024

Maria Levina, ettevõtte juhtimise eriala lõpetanud tudeng, jagab oma kogemust Erasmuse raames läbitud praktikast Kreeka Korfu saarel asuvas hotellis:

Enne ülikooli lõpetamist avanes mul võimalus minna rahvusvahelisele praktikale. Olin kindel, et läbin selle ja võtan kõigest maksimumi. Tundsin enda südames, et see saab olema hindamatu kogemus väga lühikese aja jooksul.

Seoses mu püsiva töökohaga valisin minimaalse perioodi – kaks kuud. Saatsin enda CV mitmesse riiki ja läbisin erinevaid intervjuusid. Kõige rohkem pakkus huvi Kreeka, täpsemalt Korfu saar, kus on palju hotelliärisid. Valisin Bella Vista Hotel & Studios hotelli. Praktikat sai teha hotelli juhataja ametikohal. Lisaks oli seal väga palju eeliseid, näiteks tasuta majutus, hommiku – ja lõunasöök. Avastasin, et ma ei olnud ainus praktikant, vaid seal oli teisi tudengeid veel erinevatest Euroopa riikidest. Sain väga palju suhelda inglise keeles ja jagada teadmisi ning kogemusi üksteisega. Kreekas oli suurepärane kliima, alati mõnus ja soe ilm, mis andis võimaluse seigelda Korfu saarel ja avastada imekauneid kohtasid. Vabal ajal käisime ka rannas, tegime ühiseid õhtusööke ja filmiõhtuid.

Parimad õppetunnid olid seotud äri omamisega ja ettevõtte arendamisega. Hotelli omanik jagas palju enda pikaaegset ja väärtuslikku kogemust rääkides ka mõõnadest ja tõusudest. Ta motiveeris meid unistama suurelt ja leidma viise, kuidas enda eesmärke ellu viia.

Kindlasti soovitan kõigile kasutada võimalust minna praktikale välismaale. See avardab tohutult silmaringi, toob ellu uusi tutvusi, annab terveks eluks unustamatuid mälestusi ja muidugi ka elukogemust.