EEK
EST
Veebidisain ja digitaalgraafika
Graafiline disain

Graafilise disaini erialal õpid jutustama lugusid ning looma visuaalseid rännakuid, kasutades digitaalmeediat.

Eriala pakub mitmekülgseid praktilisi kogemusi ning koostöös valdkonna spetsialistidega õpitakse tundma digitaalmeedia trende,
tööriistu ja telgitaguseid, et luua ja ümber mõtestada igapäevaelu protsesse. 

Lisaks disainimaailma oskustele saab eriala lõpetaja väärtuslikud kontaktid ning laiapõhjalised teadmised ettevõtlusest ja juhtimisest.

Sessioonõpe toimub tavapäraselt iga kolme nädala tagant, neljapäevast pühapäevani. Meie Tallinna õppehoone on osa rahvusvahelisest Ülemiste City kogukonnast.

Rakenduskõrgharidus (BA)
Kestus:
3 aastat, sessioonõpe
Millal:
Neljapäevast pühapäevani
Kus:
Tallinn
Õppekeel:
Eesti keel
Ainepunkte:
180 EAP
Valdkond:
Kunstid
Avalduse esitamise tähtaeg:
15.09.2024
Õppemaks aastas:
5680 €
Karjääri-
võimalused
Graafiliste disainerite universaalsed oskused teevad neist spetsialistid, kes on oodatud nii reklaamiagentuuris, trükikojas ja disainibüroos kui mõnes suurettevõttes. Nendele, kes armastavad vabadust, pakub graafilise disaineri töö võimalust töötada vabakutselisena Eestis ja mujal maailmas.
Õppekava läbinud tudeng
  • on ettevõtlik ning võimeline looma oma disainibüroo
  • on omandanud oskuse luua visuaalseid identiteete ning realiseerima graafilise disaineri oskusi digimeedia vallas
  • on saanud praktilise ülevaate pildiloome värvusõpetusest ning kompositsioonist kuni digitaalsete tööriistade ja programmide valdamiseni
Sessioonõpe

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor saad õppida töö kõrvalt ning täiskasvanud õppija vajaduste järgi arendatud IT-lahendused loovad selleks täiusliku keskkonna. Meie vilistlaste ja varem teistes kõrgkoolides õppinud tudengite tagasiside põhjal saame kinnitada, et meil on Eesti parim töö kõrvalt õppimist toetav õppekorraldus. Õpe toimub tavapäraselt iga kolme nädala tagant neljapäevast pühapäevani, millele lisandub iseseisev töö ning erialane praktika. 

Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool ning meie pidevalt arenev õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse.

Õppemeetodite valikul lähtume põhimõttest, et teoreetilised teadmised peavad saama ka praktikas läbi proovitud. Selleks kasutame interaktiivseid õppemeetodeid ning probleemi- ja projektipõhist õpet. Meie õppekorraldus annab võimaluse uurimistöid ja praktikaid päris tööga siduda, luues seeläbi lisaväärtust oma ettevõttele või tööandjale. 

Akrediteeritud õppekava

Kõik meie õppekavad on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. London School of Economics esindaja poolt juhitud ekspertide komisjon tõi välja tugevustena õppe eluläheduse, õppekavade pideva arendamise, üliõpilaste ja kooli lähedase suhtluse ning tiheda koostöö tööandjatega.

Õpingute finantseerimine

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on võimalik kandideerida mitmetele erinevatele stipendiumidele ning vajaduspõhistele toetustele. Lisaks kasvab iga aastaga üliõpilaste arv, kelle kaugõpet rahastab tööandja. Kõrghariduse finantseerimine on töötajatele motiveeriv ja tihtilugu tööandjale odavam kui palgatõus või preemia.

Õppemaks

Õppemaksu saab tasuda kahel moel:

Makseid saab teha iga kuu 10. kuupäeval, üheksas osas septembrist kuni maini. Sel juhul on õppemaks aastas kokku 5680 €, milles sisaldub õppeaasta alustamise tasu 400 €

Maksta on võimalik ka semestrite kaupa. Semestrimakse tehakse:

  • 10.09.2024 - 2610 €
  • 10.02.2025 - 2610 €
Kokku 5220 €, millele lisandub ühekordne õppeaasta alustamise tasu 400 €

Vastuvõtu-
kriteeriumid
  • Keskharidus
  • Motivatsioonikiri, kirjeldamaks oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes
  • Vastuvõtuvestlus 
  • Õpimotivatsioon, koostöövalmidus ja ettevõtlik eluhoiak
Stipendiumide ja toetuste kohta leiad rohkem infot SIIT.
Vastuvõtuga seotud küsimused palume saata aadressile tallinn@eek.ee.
 
Õppekava
Ettevõtlusõppe moodul (15 EAP)
Uurimistöö metoodika moodul (13 EAP)
Alusõppe moodul (19 EAP)
Veebidisaini ja digitaalgraafika põhiõppe moodul (20 EAP)
Graafilise disaini erialaõppe moodul (81 EAP)
Praktikate ja kirjalike tööde moodul (32 EAP)
Erialajuht
Ranno Päi, MA
ranno.pai@eek.ee
EEK
Kõrgkoolist
Tule õpi praktilisi erialasid Eesti suurimas erakõrgkoolis, mis asub innovatsiooni keskmes - Ülemiste City linnakus. Teeme tihedat koostööd kohalike ettevõtetega ning pakume haridust, mis on kvaliteetne ja alati uuenduslik.
left
Nende aastate jooksul koolis õppides olen saanud väga palju erialast praktikat ja tutvunud erinevate graafilise disaini väljunditega. Nii ettevõtlikkus kui ka praktika on olulised, sest sellest kasvab entusiasm ja enesekindlus, mis on tugev alustala edaspidisteks püüdlusteks ja väljakutseteks disainerina.
graafiline disainer
Mainori graafilise disaini tudengitel silmad säravad ja neil on soov maailma paremaks muuta – disaneri jaoks väga olulised omadused. Loengute andmine ning seminarid nendega annavad mullegi entusiasmi ja sunnivad ennast pidevalt täiendama.
partner
Graafiline disain on mulle alati meeldinud, kuid Mainor andis mulle võimaluse muuta see hobist professionaalseks erialaseks tööks. Õppeaastate jooksul sain ma lisaks tehniliste oskuste tugevdamisele ka hulgaliselt uusi ja olulisi tutvusi, viia ellu südamelähedasi põnevaid projekte ning seejuures teha seda kõike elukutseliste praktikute käe all saades samal ajal ka väärtuslikku tagasisidet. Soovitan Mainori graafilise disaini eriala just neile, kes soovivad saada praktilist ja tehniliselt tugevat haridust.
graafiline disainer
Minu jaoks oli EEK Mainoris graafilist disaini õppides esiteks oluline see, et saan õppida töö kõrvalt. EEK Mainor on üks väheseid Eesti kõrgkoole (kui mitte ainuke?), mis graafilist disaini kaugõppe vormis õppida võimaldab.

Teiseks oluliseks eeliseks on see, et õppetöös pannakse suur rõhk just praktilistele ülesannetele, tänu millele on kooli lõpetanul reaalsem ja põhjalikum arusaam graafilise disaini erinevatest aspektidest ning disaineri tööst.

Lisaks on näha, et kooli juhtkond tegeleb tõhusalt ka graafilise disaini õppekava täiustamisega, mis eriala muutlikkust silmas pidades on vägagi tervitatav.

Kui Sul on soov saada ettevõtlikuks graafiliseks disaineriks, siis on EEK Mainor õige valik!
UI/UX Disainer
right
Liitu uudiskirjaga ja saa esimesena teada tipplektoritega külalisloengutest, uutest mikrokraadidest, põnevatest sündmustest, kursustest ning kooli tegemistest. Saadame kirju harva ega koorma sinu postkasti liigselt.
left
right
Ülemiste City
Õpi innovatsiooni keskel ja laienda oma võrgustikku meie võimekas kogukonnas.
20 000
talenti aastaks 2025
2,3 miljardit
käivet aastal 2022
2000
residenti aastaks 2030
73
erinevat rahvust
Ootame sind energiast pulbitsevasse kogukonda, kus saad õppida, kasvada ja katsetada. Ülemiste City on rahvusvaheline linnak, mis on loodud selleks, et edendada talentide ja tehnoloogia kiiret arengut. Soovime toetada kõiki oma kogukonna liikmeid, inspireerida uute ärimudelite loomist ja luua tähendusrikkaid suhteid kogu eluks.
Teeme koostööd oma ala tippudega