EEK
EST
Hotelli- ja restoraniettevõtlus

Hotelli- ja restoraniettevõtluse erialal õpid
looma unikaalseid, elamusrohkeid külalislahkuse teenuseid. Õppekava on loodud koostöös
Eesti Hotellide ja Restoranide Liiduga,
arvestades valdkonna kaasaegseid vajadusi.

Õppima on oodatud kõik toitlustus- või majutusettevõtete tulevased juhid ja karastunud praktikud, kes soovivad areneda spetsialistist juhiks ning saada väärtuslikke kontakte.

Kõik uurimistööd ja praktikad on võimalik siduda tööga. Nii saad luua suuremat väärtust oma ettevõttele või tööandjale ning samas rakendada  varasemaid kogemusi ja oskuseid.

Sessioonõppe loengud toimuvad tavapäraselt kolme nädala tagant, neljapäevast pühapäevani. Õppida saab kas täismahus Tallinnas, Ülemiste City linnakus, või alustada õpinguid Tartus ning jätkata teisel ja kolmandal aastal pealinnas.

Rakenduskõrgharidus (BA)
Kestus:
3 aastat, sessioonõpe
Millal:
Neljapäevast pühapäevani
Kus:
Tallinn
Õppekeel:
Eesti keel
Ainepunkte:
180 EAP
Valdkond:
Isikuteenindus
Avalduse esitamise tähtaeg:
15.09.2024
Õppemaks:
5380 €
Karjääri-
võimalused
Lisaks erialaoskustele omandab turismi- ja restoraniettevõtluse eriala lõpetanu edasiseks karjääriks vajalikud juhtimis-, suhtlemis- ja analüüsioskused. Eesti Restoranide ja Hotellide Liit on valdkonna suurim tööandja, tuues ühe katuse alla kokku enam kui 130 hotelli ja restorani. Koostöös EHRL-iga aitame õppijatel leida nii praktikakohad kui ka sobivad töökohad peale kooli lõpetamist.
Õppekava läbinud tudeng
  • on saanud vastavad oskused, et olla oma meeskonnale uue põlvkonna liider
  • on samavõrd kodus nii kliendikogemuse kujundamises, teenuse disainis kui ka äriplaneerimises ja turunduses
  • omab erialaspetsiifilisi õigus- ja majandusalaseid teadmisi
Sessioonõpe

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor saad õppida töö kõrvalt ning täiskasvanud õppija vajaduste järgi arendatud IT-lahendused loovad selleks täiusliku keskkonna. Meie vilistlaste ja varem teistes kõrgkoolides õppinud tudengite tagasiside põhjal saame kinnitada, et meil on Eesti parim töö kõrvalt õppimist toetav õppekorraldus. Õpe toimub tavapäraselt iga kolme nädala tagant neljapäevast pühapäevani, millele lisandub iseseisev töö ning erialane praktika. 

Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool ning meie pidevalt arenev õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse.

Õppemeetodite valikul lähtume põhimõttest, et teoreetilised teadmised peavad saama ka praktikas läbi proovitud. Selleks kasutame interaktiivseid õppemeetodeid ning probleemi- ja projektipõhist õpet. 

Akrediteeritud õppekava

Kõik meie õppekavad on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. London School of Economics esindaja poolt juhitud ekspertide komisjon tõi välja tugevustena õppe eluläheduse, õppekavade pideva arendamise, üliõpilaste ja kooli lähedase suhtluse ning tiheda koostöö tööandjatega.

Õpingute finantseerimine

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on võimalik kandideerida mitmetele erinevatele stipendiumidele ning vajaduspõhistele toetustele. Lisaks kasvab iga aastaga üliõpilaste arv, kelle kaugõpet rahastab tööandja. Kõrghariduse finantseerimine on töötajatele motiveeriv ja tihtilugu tööandjale odavam kui palgatõus või preemia.

Vastuvõtu-
kriteeriumid
  • keskharidus
  • lühiessee, kirjeldamaks oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes
  • vastuvõtuvestlus
  • õpimotivatsioon, koostöövalmidus ja ettevõtlik eluhoiak

Ülemiste City töötajatele ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor vilistlastele kehtib õppemaksu soodustus 10%.

EHRL liidu liikmetele ja töötajatele kehtib esimesel õppeaastal õppemaksu soodustus 10%.

Stipendiumide ja toetuste kohta leiad rohkem infot SIIT.
Vastuvõtuga seotud küsimused palume saata aadressile tallinn@eek.ee.
 
Õppekava
Alusõppe moodul (14 EAP)
Ettevõtlusõppe moodul (30 EAP)
Uurimistöö metoodika moodul (15 EAP)
Hotelli- ja restoraniettevõtluse põhiõppe moodul (6 EAP)
Hotelli- ja restoraniettevõtluse erialaõppe moodul (68 EAP)
Praktikate ja kirjalike tööde moodul (47 EAP)
Erialajuht
Kadi Elmeste, MBA
kadi.elmeste@eek.ee
EEK
Kõrgkoolist
Tule õpi praktilisi erialasid Eesti suurimas erakõrgkoolis, mis asub innovatsiooni keskmes - Ülemiste City linnakus. Teeme tihedat koostööd kohalike ettevõtetega ning pakume haridust, mis on kvaliteetne ja alati uuenduslik.
left
“Minu jaoks on oluline, et minu 26-aastase teeninduskogemuse jagamisest saaksid teised uusi teadmisi enda ettevõtete arendamisel. Jagan hea meelega oma teadmisi ja müügitehnikaid, sest usun, et kui meie valdkonna ettevõtetel läheb hästi, siis läheb meil tervikuna kõigil paremini. Kui Eesti külalislahkus muutub paremaks, siis tunnevad ka meie külalised siin ennast hästi.”
Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor teeninduse külalisõppejõud
„Õppekava on ainulaadne ning väga praktiline, olles koostatud ettevõtjate soovituste järgi, vastavuses turu vajaduste ja ootustega. Vajadus anda juhtidele (ka tulevastele) võimalus end arendada, saada praktilised valdkonnapõhised ja just teenindusmeeskonna juhtimiseks vajalikud teadmised, on aastatega kasvanud.”
Eesti Hotelli ja Restoranide Liidu tegevjuht
„Õppeprogramm võimaldab kasvu tänasele särasilmsele teenindajale või vahetuse vanemale ning samas annab uusi tööriistu juba tegutsevale külalislahkuse eriala väikeäri omanikule või keskastmejuhile. Lektoritena osalevad oma ala eksperdid, kes lisaks akadeemilistele teadmistele annavad edasi ka kogemusi igapäevatööst. Sidudes selle praktikatega Eesti juhtivates külalislahkuse ettevõtetes on võimalik saada nii inspiratsiooni, teadmisi kui ka oskusi, mis annavad tugeva taganttuule edasisele karjäärile.”
Eesti Hotelli ja Restoranide Liidu juhatuse liige
right
left
right
Ülemiste City
Õpi innovatsiooni keskel ja laienda oma võrgustikku meie võimekas kogukonnas.
20 000
talenti aastaks 2025
2,3 miljardit
käivet aastal 2022
2000
residenti aastaks 2030
73
erinevat rahvust
Ootame sind energiast pulbitsevasse kogukonda, kus saad õppida, kasvada ja katsetada. Ülemiste City on rahvusvaheline linnak, mis on loodud selleks, et edendada talentide ja tehnoloogia kiiret arengut. Soovime toetada kõiki oma kogukonna liikmeid, inspireerida uute ärimudelite loomist ja luua tähendusrikkaid suhteid kogu eluks.
Teeme koostööd oma ala tippudega