EEK
EST
Robootikatarkvara arendus

Clevon Akadeemia õppeprogrammis on põimitud tipptasemel IT-õpe praktikaga AS Clevoni arendus- ja tootmisüksuses Viljandis. Kõigile tudengitele antakse võimalus olla osa tehnoloogiatööstuse tulevikust ning neile makstakse igakuist stipendiumi ja tagatakse tasuta majutus.

Õppima on oodatud motiveeritud noored, kes huvituvad robootika arengusuundadest, kellel on tahe leida lahendusi reaalsetele probleemidele ning anda omapoolne panus robootika arengule Eestis, programmeerides masinaid, mis muudavad inimeste elu üle maailma.

Eriala on nõudlik ja mitmekesine - akadeemiline õppetöö ning praktiliste kogemuste omandamine täidavad läbi õppeaasta kaheksa tundi päevas, viis päeva nädalas ning samal ajal toimub tehniliste ja sotsiaalsete oskuste ning loovuse arendamine.

Rakenduskõrgharidus (BA)
Kestus:
3 aastat
Millal:
päevaõpe
Kus:
Viljandi
Õppekeel:
Eesti keel
Ainepunkte:
180 EAP
Valdkond:
Informaatika ja infotehnoloogia
Järgmine vastuvõtt 2025. a sügisel
Õppemaks aastas:
Tasuta õpe ja majutus + stipendium
Karjääri-
võimalused

Akadeemiast saadav robootikatarkvara arenduse kogemus annab tulevastele tootearendajatele tugeva baasi. Üliõpilastele loodud igakülgsed võimalused teadmisi koheselt rakendada lisavad hinnalise praktilise kogemuse, mida erialaselt hiljem kasutada.

Õppekava läbinud tudeng
 • on omastanud erialal eesootavateks väljakutseteks vajalikud juhtimis-, suhtlemis- ja analüüsioskused
 • on valmis töötama nii individuaalselt kui ka meeskonna liikmena
 • on tuttav ning oskab igapäevastes tööülesannetes rakendada disainmõtlemise põhimõtteid
Kandideerimis-
protsess
Kirjuta kuni 400-sõnaline motivatsioonikiri või filmi endast kuni 3-minutiline video, milles vastad järgnevatele küsimustele:
 • kes sa oled ja millised on su huvid?
 • millist ettevõtmist pead oma kõige suuremaks õnnestumiseks ja mida sa selleks tegid?
 • miks soovid õppida Clevon Akadeemias?
 • miks just sina peaksid 20 väljavalitu hulka pääsema?
Lae õppeinfosüsteemis üles järgmised dokumendid:
 • täidetud avaldus
 • lõputunnistuse koopia (2024 suvel lõpetajad laevad dokumendi üles hiljem) motivatsioonikiri või YouTube'i üles laetud video link

Täida test õppeinfosüsteemis, mis avaneb avalduse esitamise järel
Jää ootama kutset vestlusele.

*Õpingud Clevon Akadeemias ei taga töökohta Clevonis.

Akrediteeritud õppekava

Kõik meie õppekavad on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. London School of Economics esindaja poolt juhitud ekspertide komisjon tõi välja tugevustena õppe eluläheduse, õppekavade pideva arendamise, üliõpilaste ja kooli lähedase suhtluse ning tiheda koostöö tööandjatega.

Õpingute finantseerimine

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on võimalik kandideerida mitmetele erinevatele stipendiumidele ning vajaduspõhistele toetustele. Lisaks kasvab iga aastaga üliõpilaste arv, kelle kaugõpet rahastab tööandja. Kõrghariduse finantseerimine on töötajatele motiveeriv ja tihtilugu tööandjale odavam kui palgatõus või preemia.

Vastuvõtu-
kriteeriumid
 • Motivatsioonivideo või -kiri
 • Erialatest
 • Omandatud keskharidus (gümnaasiumi- või kutsekeskharidus)

Kandideerimise edukus oleneb kandidaadi kirest tarkvaraarenduse vastu, oskustest ja motiveeritusest. Akadeemiasse kandideerimisel ei arvestata kandideerija lõputunnistuse keskmist hinnet ega ka eksamitulemusi.

Stipendiumide ja toetuste kohta leiad rohkem infot SIIT.
Vastuvõtuga seotud küsimused palume saata aadressile tallinn@eek.ee.

  

Erialajuht
Kristel Mikkor, PhD
kristel.mikkor@eek.ee
EEK
Kõrgkoolist
Tule õpi praktilisi erialasid Eesti suurimas erakõrgkoolis, mis asub innovatsiooni keskmes - Ülemiste City linnakus. Teeme tihedat koostööd kohalike ettevõtetega ning pakume haridust, mis on kvaliteetne ja alati uuenduslik.
left
Tehnoloogiaettevõttena otsustasime anda oma panuse, et noori tippspetsialistideks koolitada. Soovime luua tugeva baasi tulevastele tootearendajatele, kes aitaks Eesti ettevõtetele ja ka kogu ettevõtlusele oma innovaatiliste lahendustega lisaväärtust luua.
Clevon AS
right
Liitu uudiskirjaga ja saa esimesena teada tipplektoritega külalisloengutest, uutest mikrokraadidest, põnevatest sündmustest, kursustest ning kooli tegemistest. Saadame kirju harva ega koorma sinu postkasti liigselt.
left
right
Ülemiste City
Õpi innovatsiooni keskel ja laienda oma võrgustikku meie võimekas kogukonnas.
20 000
talenti aastaks 2025
2,3 miljardit
käivet aastal 2022
2000
residenti aastaks 2030
73
erinevat rahvust
Ootame sind energiast pulbitsevasse kogukonda, kus saad õppida, kasvada ja katsetada. Ülemiste City on rahvusvaheline linnak, mis on loodud selleks, et edendada talentide ja tehnoloogia kiiret arengut. Soovime toetada kõiki oma kogukonna liikmeid, inspireerida uute ärimudelite loomist ja luua tähendusrikkaid suhteid kogu eluks.
Teeme koostööd oma ala tippudega