EEK
EST
Kvaliteedijuhtimine

Kvaliteedijuhtimise eriala sobib suurepäraselt inimestele, kes hindavad oma tegevustes selgust, süsteemsust ja tõhusust.

Praktilise õppekava keskmes on ettevõtete protsesside analüüsimine ja juhtimissüsteemide parendamine. Kaasame õppijad aktiivselt protsesside parendamisse ja ümberkujundamisse ning juhtimissüsteemide arendamisse, et tagada ettevõtete äriedu. Õppekava ja selle kutsestandardid on välja töötatud koostöös Eesti Kvaliteediühinguga.

Arendame eriala igal aastal edasi, et kindlustada tudengitele teadmised, mis vastavad tööturu vajadustele. Sessioonõpe on mõeldud töötavale inimesele ja toimub tavapäraselt kolme nädala tagant neljapäevast pühapäevani.

Õppida saab kas täismahus Tallinnas, Ülemiste City linnakus asuvas õppehoones, või esimesel aastal Tartus, kus tudengid läbivad alusõppe ning jätkavad teisel ja kolmandal aastal pealinnas.

Rakenduskõrgharidus (BA)
Kestus:
3 aastat, sessioonõpe
Millal:
Neljapäevast pühapäevani
Kus:
Tallinn või Tartu
Õppekeel:
Eesti keel
Ainepunkte:
180 EAP
Valdkond:
Ärindus ja haldus
Avalduse esitamise tähtaeg:
15.09.2024
Õppemaks aastas:
5380 € (Tallinnas) / 5020 € (Tartus)
Karjääri-
võimalused
Kvaliteedijuhtimise eriala lõpetajad on valmis tegutsema näiteks kvaliteedijuhi või -spetsialisti, aga ka ettevõtte struktuuriüksuse või oma ettevõtte juhina. Omandatud oskused teevad eriala lõpetanutest tippspetsialistid süsteemide struktureerimises ning organisatsioonianalüütikas.
Õppekava läbinud tudeng
 • panustab Eesti konkurentsivõime kasvu läbi kvaliteetse juhtimise ja õigete otsuste langetamise era- ja avalikus sektoris
 • on omandanud edasiseks karjääriks vajalikud juhtimis-, suhtlemis- ja analüüsioskused
 • on kõrgelt motiveeritud rakendama oma valdkonna kogenud praktikute, koolitajate ning tuntud majandus- ja ettevõtlusalaste arvamusliidritega üheskoos omandatud õigus- ja majandusalaseid teadmisi
Sessioonõpe

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor saad õppida töö kõrvalt ning täiskasvanud õppija vajaduste järgi arendatud IT-lahendused loovad selleks täiusliku keskkonna. Meie vilistlaste ja varem teistes kõrgkoolides õppinud tudengite tagasiside põhjal saame kinnitada, et meil on Eesti parim töö kõrvalt õppimist toetav õppekorraldus. Õpe toimub tavapäraselt iga kolme nädala tagant neljapäevast pühapäevani, millele lisandub iseseisev töö ning erialane praktika. 

Oleme 99% paberdokumentide vaba kõrgkool ning meie pidevalt arenev õppeinfosüsteem on pälvinud korduvalt rahvusvaheliste hindamiskomisjonide tunnustuse.

Õppemeetodite valikul lähtume põhimõttest, et teoreetilised teadmised peavad saama ka praktikas läbi proovitud. Selleks kasutame interaktiivseid õppemeetodeid ning probleemi- ja projektipõhist õpet. Meie õppekorraldus annab võimaluse uurimistöid ja praktikaid päris tööga siduda, luues seeläbi lisaväärtust oma ettevõttele või tööandjale. 

Tallinnas ja Tartus

Kvaliteedijuhtimise eriala on võimalik õppida täismahus Tallinna õppekeskuses. Tartu õppekeskuses on võimalik kogu õppekava läbida, kui eriala valinuid on Tartus vähemalt 15. Muul juhul on võimalik Tartus läbida esimesel aastal alusõpe ning jätkata hiljem õpinguid pealinnas.

Õpe toimub mõlemas linnas sessioonõppena. Tartust saabunud üliõpilastel on võimalik leida soodne majutus Mainor kõrgkooli tudengite hostelis, mis asub Ülemiste rongipeatusest viie- ja Tallinna õppekeskusest kaheminutilise jalutustee kaugusel.

Akrediteeritud õppekava

Kõik meie õppekavad on hinnatud ja akrediteeritud rahvusvahelise hindamiskomisjoni poolt. London School of Economics esindaja poolt juhitud ekspertide komisjon tõi välja tugevustena õppe eluläheduse, õppekavade pideva arendamise, üliõpilaste ja kooli lähedase suhtluse ning tiheda koostöö tööandjatega.

Õpingute finantseerimine

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on võimalik kandideerida mitmetele erinevatele stipendiumidele ning vajaduspõhistele toetustele. Lisaks kasvab iga aastaga üliõpilaste arv, kelle kaugõpet rahastab tööandja. Kõrghariduse finantseerimine on töötajatele motiveeriv ja tihtilugu tööandjale odavam kui palgatõus või preemia.

Õppemaks

Õppemaksu saab tasuda kahel moel:

Makseid saab teha iga kuu 10. kuupäeval, üheksas osas septembrist kuni maini. Sel juhul on õppemaks aastas kokku 5380 € (Tallinnas) või 5020 € (Tartus), milles sisaldub õppeaasta alustamise tasu 400 €

Maksta on võimalik ka semestrite kaupa. Semestrimakse tehakse:

  Tallinnas
 • 10.09.2024 - 2460 €
 • 10.02.2025 - 2460 €
Kokku 4920 €, millele lisandub ühekordne õppeaasta alustamise tasu 400 €
  Tartus
 • 10.09.2024 - 2280 €
 • 10.02.2025 - 2280 €
Kokku 4560 €, millele lisandub ühekordne õppeaasta alustamise tasu 400 €

Vastuvõtu-
kriteeriumid
 • Keskharidus
 • Motivatsioonikiri, kirjeldamaks oma tööalaseid ambitsioone, karjääriplaane ja tulevase hariduse rolli nendes
 • Vastuvõtuvestlus 
 • Õpimotivatsioon, koostöövalmidus ja ettevõtlik eluhoiak
Stipendiumide ja toetuste kohta leiad rohkem infot SIIT.
Vastuvõtuga seotud küsimused palume saata aadressile tallinn@eek.ee.
 
Erialajuht
Katriin Visnapuu, MSc
katriin.visnapuu@eek.ee
Õppejõud
Tiia Tammaru, MSc
lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli süsteemiinsenerina ning omab tehnikateaduste magistrikaadi. Doktoriõppes keskendub juhtimiskvaliteedi teemale. On EFQM sertifitseeritud koolitaja ja assessor ning Eesti Kvaliteediühingu nõukoja liige, kelle vastutusalas on ühingu rahvusvahelised suhted ja juhtimiskonverentside korraldamine. Kvaliteedijuhtimise erialal õpetab protsessijuhtimist ja juhtimissüsteemide hindamist.
https://www.etis.ee/CV/Tiia_Tammaru/est#Uldinfo
Alar Sistok, MA
lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi elektroonikainseneri erialal. On Bureau Veritas Eesti OÜs juhtimissüsteemide ja auditeerimise IRCA poolt tunnustatud koolitaja ja audiitor. Kvaliteedijuhtimise erialal õpetab kvaliteedijuhtimissüsteemide loomist organisatsioonis.
Liis Metsamart, MSc
lõpetanud Oxford Brookes University (UK) rahvusvahelise tööohutuse erialal ning kaitsnud Tallinna Ülikoolis keskkonnateaduste magistrikraadi. Omab pikaajalist töökogemust ABB korporatsioonis kvaliteedi- tööohutuse- ja keskkonnajuhi ametis erinevates regioonides, sh Araabia Ühendemiraatides, Indias, Austraalias ja Baltikumis. Kvaliteedijuhtimise erialal õpetab meeskonnajuhtimist.
Doris Põld, MSc
lõpetanud Tallinna Ülikooli organisatsioonikäitumise magistrantuuri. On Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu IKT klastri juht, mis tähendab erinevate IT valdkonna projektide juhtimist ning ettevõtete üleste meeskondade koostöö korraldamist. Kvaliteedijuhtimise erialal õpetab projektijuhtimist.
EEK
Kõrgkoolist
Tule õpi praktilisi erialasid Eesti suurimas erakõrgkoolis, mis asub innovatsiooni keskmes - Ülemiste City linnakus. Teeme tihedat koostööd kohalike ettevõtetega ning pakume haridust, mis on kvaliteetne ja alati uuenduslik.
left
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor on üks ja ainus võimalus Eestis saada praktiline kvaliteedijuhtimise kõrgharidus ning kõik need vajalikud tööriistad, et muuta edukaks ükskõik milline maailma organisatsioon. Senise kogemuse põhjal saan väita, et olen teinud väga õige valiku.
Innovatsiooni osakonna projektijuht
Kool, kust saab praktilisi teadmisi ja seda kohe ka töiselt rakendada. Kõige huvitavam oli kuulata kaasüliõpilaste näiteid kuidas erinevates ettevõtetes kvaliteedijuhtimisega tegeletakse. Koolist saadud teadmised ja praktilised oskused on tulnud igati kasuks.
kliendipöördumiste protsessijuht
Praktiliste kogemustega õppejõud, paindlik tunniplaan töötavale tudengile ja uued huvitavad kontaktid- need on ainult mõned põhjused miks mulle meeldib Mainoris õppida. Tule Sina ka!
teenuste haldur
Meil on väga hea meel, et Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ühines Eesti Kvaliteediühingu algatusega koostada üheskoos ühingu liikmete esindajatega kvaliteedispetsialisti ja -juhi kutsestandardid. 2014. a koostas EEK Mainor kutsestandardile ja tuleviku tööturule vastava kvaliteedijuhtimise õppekava, mida iga-aastaselt koostöös kvaliteediühinguga edasi arendatakse. Kooli suur kogemus hariduse andmisel aitab omakorda arendada kutsestandardis sõnastatud ootusi. Niiviisi koostöös anname kvaliteetse sisendi ettevõtetele kvaliteedijuhtimise kõrghariduse diplomiga kvaliteedijuhtide näol.
right
Liitu uudiskirjaga ja saa esimesena teada tipplektoritega külalisloengutest, uutest mikrokraadidest, põnevatest sündmustest, kursustest ning kooli tegemistest. Saadame kirju harva ega koorma sinu postkasti liigselt.
left
right
Ülemiste City
Õpi innovatsiooni keskel ja laienda oma võrgustikku meie võimekas kogukonnas.
20 000
talenti aastaks 2025
2,3 miljardit
käivet aastal 2022
2000
residenti aastaks 2030
73
erinevat rahvust
Ootame sind energiast pulbitsevasse kogukonda, kus saad õppida, kasvada ja katsetada. Ülemiste City on rahvusvaheline linnak, mis on loodud selleks, et edendada talentide ja tehnoloogia kiiret arengut. Soovime toetada kõiki oma kogukonna liikmeid, inspireerida uute ärimudelite loomist ja luua tähendusrikkaid suhteid kogu eluks.
Teeme koostööd oma ala tippudega