EEK
EST

left Kõik lood

eek.ee
Finantsjuhtimise üliõpilase Alex Sepa vahetusaasta Portugalis
18.08.2023

Minu nimi on Alex Sepp, olen 28-aastane ja hiljuti lõpetasin Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor bakalaureuseõppe finantsjuhtimises. Otsustasin oma õpingutest maksimumi võtta ja kandideerisin Erasmuse+ programmi, et läbida viimane semester välismaal.

Oma vahetusaastaks otsustasin minna Porto Raamatupidamise ja Ärikooli (ISCAP), mis kuulub Portugali suurimasse ja mainekamasse avalikku polütehnilisse instituuti, Porto Polütehnilisse Instituuti (IPP). Arvasin, et soe kliima ja kaunis linn sobiksid mulle ja minu perele, kes olid minuga terve aja. Portugal huvitas mind, sest ma polnud seal varem käinud ja ei olnud mingeid ootusi, mis andis mulle võimaluse positiivseteks üllatusteks.

Minu vahetusaasta eesmärk oli saada kogemusi teises kultuuris ja riigis, harjutada keeli ja kohtuda huvitavate inimestega. Mõte Erasmuse+ programmist tekkis mul juba varasemate õpingute ajal, kuid tollal ei leidnud ma aega selle jaoks, kuna olin hõivatud muude asjadega.

Suurimaks väljakutseks oli korraldada mitmeid olulisi tegevusi samal kevadel. Bakalaureuse kraadi lõpetamine veebis, klasside lõpetamine ISCAPis, kaugtöö korraldamine, uue riigi nautimine koos oma partneri ja kahe pojaga, Erasmuse+ kogemuse täiskoormusel nautimine ja muude asjadega ringi jooksmine.

Kõige unustamatum mälestus minu liikuvusperioodist oli võimalus jagada seda kogemust oma perega.

Eesti ja Portugal on suhteliselt erinevad riigid, erinevate kultuuride, inimeste ja loodusega. Ülikoolid erinevad peamiselt suuruse poolest ja EEK-is on inimestega suhtlemine lihtsam. Õppimiskogemus oli üsna erinev, kuna õppeainete hulk ja õppejõudude arv olid erinevad.

Soovitan kindlasti minna välismaale ülikooli, et saada kogemusi, mida kodus ei saa. Nii hariduslikus kui ka muudes elu aspektides.

Minu jaoks tõi see kogemus palju uusi kontakte ja laiendas minu silmaringi. See on andnud mulle ka südamesse lähedase koha, mida külastan tulevikus uuesti. Olen õnnelik, et varasemalt seatud eesmärk on täidetud. Usun, et see kogemus aitab mind nii tööalaselt kui ka isiklikult. Seetõttu olen Erasmuse+ programmi ja kõigi pakutavate võimaluste eest väga tänulik.