EEK
EST

left Kõik lood

eek.ee
Erasmus+ BIP Budapestis: väärtuslik kogemus tulevastele ettevõtjatele
06.11.2023

Üheksa loovuse ja äriinnovatsiooni õppekava üliõpilast said võimaluse osaleda Erasmus+ intensiivprogrammis Ungaris Budapestis. Programmi korraldas BGE 23.-24. märtsil 2023 ning fookuses olid teemad nagu kultuuridevaheline kommunikatsioon, läbirääkimisoskused ja ettevõtluse ettekanne. Esimese kursuse üliõpilane Daniel jagas oma kogemusi programmis osalemisest ning kuidas see võimaldas tal nende valdkondadega tutvuda.

Danielit tõmbas Erasmus+ BIP programmis osalema ennekõike selle keskendumine teda paeluvatele teemadele nagu kultuuridevaheline kommunikatsioon, läbirääkimisoskused ja ettevõtlus. Lisaks meelitas teda võimalus avastada Budapesti, mida tuntakse oma rikka kultuuri ja ajaloo poolest. Kirgliku reisisellina haarab Daniel alati kinni võimalusest maailma avastada.

BIPi ajal olid päevad täidetud kaasahaaravate ja mitmekesiste tegevustega. Hommikud ja mõned pärastlõunad olid pühendatud loengutele ja interaktiivsetele harjutustele, mis keskendusid programmi teemadele. See võimaldas osalejatel õppida ja praktiseerida kultuuridevahelise kommunikatsiooni, läbirääkimiste ja ettevõtlusega seotud mõisteid. Programm sisaldas ka giidiga ekskursioone, sealhulgas "Avasta Budapest" programmi, mis andis osalejatele võimaluse linnaga tõeliselt tutvuda. Kuigi vaba aega oli piiratult, oli see piisav, et Daniel saaks Budapestis kõik soovitud tegevused tehtud. Talle meeldisid eriti hoitud vanad hooned ja lossid, samuti linna elav atmosfäär ja erinevad inimesed.

Üks unustamatutest hetkedest Danieli jaoks Budapestis oli seista aukartuses Ungari parlamendihoone ees. Selle suursugusus, peened detailid ja üldine arhitektuurne ilu jättis talle sügava mulje. Lisaks oli Dracula lossi külastamine kogemus, mis jääb talle kauaks meelde. "Tundus nagu astuksin sisse stseeni Disney filmist või isegi nagu oleksin Disney Worldis," kirjeldab ta.

Daniel ütleb: "Kas ma soovitaksin seda programmi? Absoluutselt, soovitaksin Erasmus+ BIPi teistele üliõpilastele südamest. Programm pakub suurepärast segu akadeemilisest õppest ja kultuuride avastamisest. Loengutest saadud teadmised ja uues kultuurilises keskkonnas saadud kogemused on hindamatud. Erasmus+ BIP kogemus pakkus mulle palju eeliseid. Ma sain uusi teadmisi ja praktilisi oskusi erinevates valdkondades. Kuid mis veelgi olulisem, see kogemus laiendas minu perspektiivi, sukeldudes mind teise kultuurilisse keskkonda."

Programmi rahastas Euroopa Liidu Erasmus+ programm.