EEK
EST

left Kõik uudised

eek.ee
Kõrgkoolid arendasid uue õppeinfosüsteemi, et muuta õppekorraldus efektiivsemaks
31.05.2024

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia töötasid üheskoos välja kaasaegse õppeinfosüsteemi, mis lahendab mitmed senised õppekorraldusega seotud kitsaskohad.

„Digitehnoloogiate kiire areng on kasvatanud ootusi kõrgkoolides kasutatavatele õppeinfosüsteemidele. Seetõttu otsustasime koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga (EMTA) välja töötada uue infosüsteemi, mis tagab kaasaegse ja efektiivse õppetöö korralduse. See on osa Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor (EEK Mainor) laiemast strateegiast muuta õppimine, õpetamine ja õpetamise administreerimine veelgi nauditavamaks,“ lausus EEK Mainor rektor Andrus Pedai

Vastvalminud õppeinfosüsteem (ÕIS) on intuitiivne ja lihtsasti kasutatav nii üliõpilastele kui õppejõududele. Info liigub varasemast tunduvalt kiiremini, kuna see on kohandatud kasutajate eelistustega. Lisaks võimaldab modulaarne ülesehitus lisada või eemaldada funktsioone vastavalt kooli vajadustele.

„Lahenduse loomisel võtsime arvesse EMTA spetsiifilisi vajadusi ning kasutajate senist tagasisidet ja ootusi. Usume, et mugavam keskkond tagab kiire ja sujuva ligipääsu vajalikele andmetele ning funktsioonidele, hoides kokku kogu koolipere väärtuslikku aega,“ sõnas üks arendajatest EEK Mainor IT-asejuht Indrek Tobre

EMTA rektor Ivari Ilja tõdes, et uue õppeinfosüsteemi vajadust teadvustati  juba pikemat aega. “Olen väga rõõmus, et meie otsingud jäid lõpuks peatuma koostööle EEK Mainoriga, sest see on sujunud tulemuslikult ning süsteemi arenduses on meie spetsiifikat ja vajadusi hoolikalt arvesse võetud. Õppeinfosüsteemi kasutuselevõtt toob endaga algul kindlasti ehk pinget ja üllatusigi, kuid olen kindel, et uued laialdased võimalused ning mugav kasutajaliides võidavad peagi nii meie töötajate kui tudengite südamed,” sõnas Ilja.

EMTA võtab uue õppeinfosüsteemi kasutusele tulevast õppeaastast.