EEK
EST

left Kõik uudised

eek.ee
Alustas Eesti esimene tehisaru mikrokraad juhtidele
09.05.2024

Ettevõtluskõrgkool Mainor alustas Eesti esimese tehisaruteemalise mikrokraadi programmiga „AI for Managers“. Mikrokraad on suunatud Baltikumi ja Skandinaavia regiooni juhtidele ja ettevõtjatele ning õpetab, kuidas tehisaru abil luua rohkem aega olulisteks tegevusteks ning saavutada paremaid äritulemusi. Uue mikrokraadi esimene lend tõi kokku 11 õppurit.

Tehnoloogia mõistmisest on saanud ettevõtjate ja juhtide jaoks üks vajalikemaid oskusi. Mikrokraad „AI for Managers“ on ellu kutsutud kõrgkooli rektori Andrus Pedai initsiatiivil ning kannustatud Mainor kõrgkooli uuest suunast tehnoloogiakesksele juhtimisele.

EEK Mainor rektor Andrus Pedai: “Maailma majandusfoorumi tulevikutööde raporti kohaselt on tehisintellekt ja masinõpe tööjõuturul kõige kiiremini kasvav valdkond. Hinnangu kohaselt kasvab nõudlus tehisintellekti ja masinõppe spetsialistide järgi järgneva 5 aasta jooksul 40%, tekitades juurde 1 miljon uut töökohta. Meie soov Mainor kõrgkoolis on pakkuda oma tudengitele ja mikrokraadidega liitunud õppuritele kaasaegseid teadmisi ja oskusi nii ärijuhtimise kui ka infotehnoloogia valdkonnas. Kuna meie lektorid on praktikutest oma ala tipud, saavad õppijad kaasa tugeva konkurentsieelise tuleviku tööjõuturul.”

EEK Mainor töötas uue mikrokraadi programmi välja koos Ülemiste City linnaku eestvedajatega ning lektorite seas on mitmeid rahvusvahelisi eksperte. Lisaks koolitavad osalejaid EEK Mainor rektor Andrus Pedai, neuroteadlane Jaan Aru ja andmeteaduse ekspert Ott Velsberg.

Kursus käsitleb teemasid nagu inimkeele töötlemine, ennustav analüütika, süvaõpe ja algoritmilised meetodid. Õppurid saavad praktilisi teadmisi suurandmete ja masinõppe maailma õiguslike ja eetiliste aspektide kohta ning õpivad, kuidas tehisaru abil inimese loomingulist tegevust võimendada ning ettevõtete edu suurendada. Mikrokraadi lõpetajad on programmi käigus välja töötanud strateegia, kuidas tehisaru võimalusi oma äris või töös kasutada. 

Mikrokraadi “AI for Managers” programm on inglise keeles ning õpe kestab 8 päeva nelja kuu jooksul. Teine lend alustab 2024. aasta sügisel. 

EEK Mainor magistriõppe juht Janus Paurman: “Tehisarust juhitud maailma mõistmine on tänaste ja homsete juhtide üks tähtsamaid oskusi ning sellekohase teadmuse jagamine on Mainor kõrgkooli jaoks tähtis ning oluline verstapost.”

Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor saab õppida rakenduskõrgharidus- ja magistriõppe tasemel nii eesti, inglise kui ka vene keeles. Mainor õpetab tööturul nõutud IT, ärinduse ja kunstide erialasid koostöös ettevõtjate ja praktikutest tipplektoritega. Kõrgkool pakub ka praktilisi mikrokraade ja avatud kõrgkooli kursuseid. Ettevõtluskõrgkoolis Mainor õpib üle 1100 üliõpilase 30 erinevast rahvusest. Tallinna õppekeskus asub rahvusvahelises Ülemiste City linnakus. Õppida saab ka Tartus ja Viljandis – Clevon Akadeemia robootika tarkvara arendamise erialal.

EEK Mainor asutati aastal 1992 ning on tänaseks Eesti juhtiv rakenduskõrgkool ja erakõrghariduse eestvedaja.