Veebipõhise koolitusprogrammi eesmärk on anda ülevaade ettevõtluse olemusest ja ettevõtjaks kujunemisest ja sellega kaasnevatest riskidest.
Ettevõtet ja ettevõtjat vaadeldakse dünaamilisena ja arenevana konkreetses keskkonnas. Tutvutakse ettevõtte rajamise eri võimalustega, vastava seadusandlusega ja tugisüsteemiga. Õpitakse äritegevust planeerima ja ellu viima, teostama vajalikke arvestusi ja valikuid. Kasutame aktiivõppe metoodikat, mis võimaldab õppijatel õpitut omandada läbi arutelude, õpitu mõtestamise ja iseseisvate praktiliste ülesannete lahendamise, mis toetab nii enesejuhtimisoskuse, meeskonnatööoskuse, juhtimisoskuse, analüüsioskuse ning suhtlemisoskuse arendamist.
Loengud toimuvad
16. september 2025, 10:00 (7 ak. tundi, Sissejuhatus ettevõtlusesse ja ettevõtjale vajalikud pädevused)
17. september 2025, 10:00 (7 ak. tundi, Ettevõtluskeskkond, äriidee ja ärimudel)
18. september 2025, 10:00 (8 ak. tundi, Turg ja kliendid)
24. september 2025, 10:00 (8 ak. tundi, Teenused ja tooted)
25. september 2025, 10:00 (8 ak. tundi, Konkurents)
29. september 2025, 10:00 (5 ak. tundi, Turunduskommunikatsiooni juhtimine ja planeerimine )
01. oktoober 2025, 10:00 (5 ak. tundi, Turunduskommunikatsiooni juhtimine ja planeerimine )
02. oktoober 2025, 10:00 (6 ak. tundi, Müügi- ja jaotuskanalid)
06. oktoober 2025, 10:00 (5 ak. tundi, Raamatupidamise põhialused ning maksunduse alused )
07. oktoober 2025, 10:00 (6 ak. tundi, Olulised juriidilised aspektid äriühingu asutamisel ja toimimisel)
30. oktoober 2025, 10:00 (5 ak. tundi, Raamatupidamise põhialused ning maksunduse alused )
05. november 2025, 10:00 (5 ak. tundi, Teadmiste ja oskuste hindamine)
Kursuse läbinu
tunneb ettevõtte asutamise ja käivitamise juriidilisi aspekte;
analüüsib sihtturgu ja määrab kliendi profiili;
hindab potentsiaalsete klientide teenuste ja toodete vajadust;
tunneb erinevaid konkurentsivorme;
tunneb erinevaid turundusmeetmeid- ja kanaleid (sh sotsiaalmeedia kanaleid);
analüüsib äritegevusega seonduvaid riske;
tunneb raamatupidamise põhialuseid ning maksunduse alused;
koostab finantsanalüüsi;
koostab äriplaani nõrga juhtimismaatriksiga struktuuri loomiseks, uuendamiseks ning arendamiseks oma vastutusvaldkonnas vastavalt ettevõtte arengule.
Õppejõud
Aet Kull MA
Aet Kullil on juhtimiskogemus rahvusvahelise meediaettevõtte tegevjuhi ja väikeettevõtte omanikuna ning ka töövõtjana rahandusministeeriumis osakonna juhatajana. Turundusega on Aet seotud aastaid, seda õppides, õpetades ja igapäevaselt praktiseerides. EAS mentorprogrammi pikaaegse mentorina omab suurt kogemust nii mentorluses kui ka metoodikas, kus eesmärgiks on inimese teadlikkuse ja võimekuse kasv erinevates äri-, juhtimis ja turundusvaldkondades.
Mare Kurvits PhD
Mare Kurvits on Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor juhtimise professor. Doktorikraadi omandas Mare St. Peterburgi Tehnoloogia Instituudis. Tema teadustöö keskendus fermentatiivsete reaktsioonide kineetika uurimisele mikrokalorimeetrilisel meetodil. Lisaks kogemustele teadus- ja hariduse valdkonnas on Marel ka erasektoris töötamise kogemusi, sh kümnekonna aastane logistikaettevõtte juhtimise kogemus.
Kadi Elmeste MBA
Kadi on töötanud turismivaldkonnas enam kui 20 aastat. Praktilisi töökogemusi on saanud turismiettevõtte juhtimise, teeninduse, turundamise ja rahvusvahelise müügi vallas ettevõtetest Sagadi Mõis, Vihula mõis ja Unique Hotels Group, Hedon Spa & Hotel, Wasa Resort jt. Lisaks teinud sihtkohaturundust eri piirkondades, sh Pärnumaal, Lahemaal, Läänemaal, Lõuna-Eestis ja Ida-Virumaal, hoogustades ettevõtete koostööd nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning on EAS turismi ärimudelite arendamise mentoriks.
Kadi tugevusteks on sihtkohaturundus, turismiettevõtte turule toomine ja bränding, eristuva kontseptsiooni loomine, välisturgudele sisenemine, strateegiline turundus ja müük, lisaks ka ettevõtete ühisturundus. Igapäevaselt tegutseb Kadi turunduse ja strateegilise nõustamise valdkonnas – seda koolitustel ja ülikoolides teistele õpetades, igapäevaselt praktiseerides ning samal ajal ka ise pidevalt juurde õppides.
Anu Olvik MBA
Anu Olvik on Eesti Ettevõtluskõrgkooli finantsjuhtimise erialajuht ja õppejõud, töötanud Rahandusministeeriumis kindlustuspoliitika osakonnas finantskirjaoskuse edendajana. Lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistrantuuris.
Hille Raud